Mercedes-Benz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Mercedes-Benz

Mercedes pa ostali...
 
HomeHome  SearchSearch  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log in  

 

 Uputstvo za upotrebu w210 :)

Go down 
+3
vladansec
Qwerty
zdravko
7 posters
AuthorMessage
zdravko
MB Beginer
MB Beginer
zdravko


Posts : 22
Join date : 2008-04-04
Age : 45
Location : Beograd

Uputstvo za upotrebu w210 :) Empty
PostSubject: Uputstvo za upotrebu w210 :)   Uputstvo za upotrebu w210 :) EmptyTue May 06 2008, 20:40

Par pitanja za poznavaoce - ako ima takvih ovde Very Happy
Kao prvo cemu sluzi ovaj crni tockic na retrovizotu: Uputstvo za upotrebu w210 :) T_retm_4a0baa3
Totalno je nepokretan...
Onda, ove crvena i zelana lampica su kad se otkljucava odnosno zakljucava auto - e sto se naizmenicno pale i gase jedno par minuta posto upalim auto?

Koriscenje tempomata: gore dole znam kako funkcionise - napred je ponistavanje, ali nisam skapirao sta se desi kad privucem rucicu ka sebi?

Koriscenje kickdown-a:koliko steti koriscenje ove "pogodnosti" motoru posto dobija brutalan zvuk i cini mi se kao da ce se raspasti?(ali zato povuce ko nezdrav Smile )
Da li mu smeta kad kreces iz mesta odmah da mu lupis kickdown i koliko smes da zadrzis ukljucen(mislim na sam taster na gasu)?
Back to top Go down
Qwerty
MB expert
MB expert



Posts : 355
Join date : 2007-12-16
Age : 35
Location : Bgd,Zaklopacha

Uputstvo za upotrebu w210 :) Empty
PostSubject: Re: Uputstvo za upotrebu w210 :)   Uputstvo za upotrebu w210 :) EmptyTue May 06 2008, 20:51

Za tempomat je meni Dule pokusavao da objasni,ali ja to nisam zapamtio...
Tako da je najbolje da on to napise ovde...

Kickdown svakako steti motoru,ne znam u kojoj meri i koliko skracuje trajnost motoru,ali znam da par puta kad sam morao da mu stisnem gas u patos prilikom obilazenja da definitivno ne sme tako nonstop,zato sto iako je namesten na eco on ga vuce do kraja do 5k /rpm pa tek onda menja u visu brzinu...
Back to top Go down
https://m-benzfanclub.forumotion.com
vladansec
SEC -oman
vladansec


Posts : 137
Join date : 2007-12-22

Uputstvo za upotrebu w210 :) Empty
PostSubject: Re: Uputstvo za upotrebu w210 :)   Uputstvo za upotrebu w210 :) EmptyTue May 06 2008, 21:06

daj bre Nidzo kako to Kickdown steti motoru??? pa nije to nitro NOS ili slicno...cisto stvar menjaca... cisto menjac hvata motor u oko najveceg obrtnog momenta da bi kvalitetnije povukao i duze ga drzi u toj brzini...po meni Kickdown steti motoru koliko i bilo koje saltanje iz vece u manju kod manuelnog menjaca kada treba da se ubrzava...

setio sam se sada izjave jedne ribe koja se lozi na mercedese(neki od vas je znaju iz price) "Volim Kickdown vise nego kevu i caleta" lol!

inace usput samo da kazem jos i da mi je ovo jubilerani 126-i post Cool
Back to top Go down
darko
MB lover
MB lover
darko


Posts : 125
Join date : 2008-03-19
Age : 41
Location : Senta

Uputstvo za upotrebu w210 :) Empty
PostSubject: Re: Uputstvo za upotrebu w210 :)   Uputstvo za upotrebu w210 :) EmptyTue May 06 2008, 22:32

vladansec wrote:
cisto menjac hvata motor u oko najveceg obrtnog momenta da bi kvalitetnije povukao i duze ga drzi u toj brzini...po meni Kickdown steti motoru koliko i bilo koje saltanje iz vece u manju kod manuelnog menjaca kada treba da se ubrzava...

ne razumem se u mehaniku ali ovo jeste najjednostavnije i najlogičnije objašnjenje...

Rolling Eyes Wink
Back to top Go down
http://www.myspace.com/samardzicdarko
Qwerty
MB expert
MB expert



Posts : 355
Join date : 2007-12-16
Age : 35
Location : Bgd,Zaklopacha

Uputstvo za upotrebu w210 :) Empty
PostSubject: Re: Uputstvo za upotrebu w210 :)   Uputstvo za upotrebu w210 :) EmptyWed May 07 2008, 00:39

vladansec wrote:
daj bre Nidzo kako to Kickdown steti motoru???

Moje misljenje je da kad mu stisnes gas u patos i kad se ukljuci kickdown da steti motoru...Kao i manuelni menjac kada bi ga vukao svaki put do crvenog pa da saltas,definitivno skracuje vek motora,samo ne znam koliko...
Kickdown nije samo smanjivanje iz vise u nizu,moze da se koristi kad kreces,gas u patos i on ce da ga vuce do 5k...

vladansec wrote:
setio sam se sada izjave jedne ribe koja se lozi na mercedese(neki od vas je znaju iz price) "Volim Kickdown vise nego kevu i caleta" lol!

I dalje ne mogu da nadjem onaj sajt o kom si pricao ili blog,sve jedno,ali nisam uspeo da nadjem...

vladansec wrote:
inace usput samo da kazem jos i da mi je ovo jubilerani 126-i post Cool

SVAKA CAST,sad cekamo JUBILARNI 500-i i 560-i post...HEHE
Back to top Go down
https://m-benzfanclub.forumotion.com
vladansec
SEC -oman
vladansec


Posts : 137
Join date : 2007-12-22

Uputstvo za upotrebu w210 :) Empty
PostSubject: Re: Uputstvo za upotrebu w210 :)   Uputstvo za upotrebu w210 :) EmptyWed May 07 2008, 01:51

kako god,po nekoj mojoj logici i iskustvu mislim da neskodi cak sta vise da koristi motoru,jer automatski menjac kao sto znate mazi i pazi motor,bukvalno ga cuva,a samim tim ako se jos i vodi racuna da se ne koristi Kickdown motor se ulenji,ovako
Kickdown mu da priliku da prodise malo...tako da ako mene neko pita udri ga po
Kickdown-u kad god ti treba i kad god ti je gusht Cool
Back to top Go down
Qwerty
MB expert
MB expert



Posts : 355
Join date : 2007-12-16
Age : 35
Location : Bgd,Zaklopacha

Uputstvo za upotrebu w210 :) Empty
PostSubject: Re: Uputstvo za upotrebu w210 :)   Uputstvo za upotrebu w210 :) EmptyWed May 07 2008, 02:22

Ne znam,verovatno si u pravu,ono sto sam rekao je neko moje misljenje...
Imamo ovde Doktora,pa nek nam on odgovori,on sigurno zna...

Jbmli ga sad,jedan lik odavde i Zaklopace ima w210 i radio je generalnu jer mu je bio vrisnuo motor,a od cega je mogao da vrisne,boga pitaj,neki ljudi su pricali zato sto je nonstop bio u sport i za svako obilazenje je ukljucivan kickdown...
Back to top Go down
https://m-benzfanclub.forumotion.com
vladansec
SEC -oman
vladansec


Posts : 137
Join date : 2007-12-22

Uputstvo za upotrebu w210 :) Empty
PostSubject: Re: Uputstvo za upotrebu w210 :)   Uputstvo za upotrebu w210 :) EmptyWed May 07 2008, 02:45

pa dobro..ima svakakvih primera...znam za lika koji je na cirokiju radio generalnu na 50,000km ali cujem da nije otisao ni na jedan servis, niti je menjao ulje,niti je dignuta hauba bila tom jeep-u od kako je izasao iz salona do tad...tako da je dobro i tih 50.000km uspeo da predje Laughing
Back to top Go down
Ledu
MB expert
MB expert
Ledu


Posts : 328
Join date : 2007-12-17
Location : Beograd

Uputstvo za upotrebu w210 :) Empty
PostSubject: Re: Uputstvo za upotrebu w210 :)   Uputstvo za upotrebu w210 :) EmptyWed May 07 2008, 15:01

Pazi kickdown sigurno ne deluje blagotvorno na masinu.,ako i svako drugo teranje u visoke obrtaje. Pogotovo sto je dizel u pitanju. Bolje njega stisnuti lepo dok je u zoni najjaceg o.momenta. i pruzice ono sto moze. Kickdown je pre svega napravljen za ,,gusta,, preticanja kad treba iscupati maximum. O crtanju na semaforu mersedesom je glupo raspravljati. Jednostavno,bar moj ne voli gas do poda iz mesta,ali zato kad se na 30-ak km/h pristisne na nekih 1800-2000 o/min. sa zadovoljstvom ga primi i super povuce.

Pa normalno da ce menjac biti u sport modu Qwerty, neces ga kad je suvo i lepo vreme voziti u winter modu scratch

Elem sto se prvo un. retrovizora tice, posto tvoj W210 nema automatsko zatamnjenje istog taj nazovi prekidac sluzi kao i ona obicna polugica na drugim autima za preklapanje u 2 standardna polozaja. E sad ako nece da se okrece nesto je tu polomljno sigurno.

Tempomat: Posto mislim da nemas limiter na tempomatu, osnovne funkc. i polozaji su:
Na gore, programiranje konst. brzine, ka sebi ubrzavanje do programirane brzine, ka tabli usporavanje (sad bas ne moze da koci ali oduzme gas). To se kod mene bas oseti na ML-u npr. posto nije aerodinamican kao E klasa, odjednom opadne brzina kao da sam kocnicu stisnuo.

Ako zelis mogli bi da skeniramao, iskopiramo uputstvo. Ako nemas. Jedino sto je na Nemackom.
Back to top Go down
Ledu
MB expert
MB expert
Ledu


Posts : 328
Join date : 2007-12-17
Location : Beograd

Uputstvo za upotrebu w210 :) Empty
PostSubject: Re: Uputstvo za upotrebu w210 :)   Uputstvo za upotrebu w210 :) EmptyWed May 07 2008, 15:03

A ti drzi taster na gasu koliko ti je volja...tj. koliko imas slobodnog puta ispred sebe lol!
Back to top Go down
darko
MB lover
MB lover
darko


Posts : 125
Join date : 2008-03-19
Age : 41
Location : Senta

Uputstvo za upotrebu w210 :) Empty
PostSubject: Re: Uputstvo za upotrebu w210 :)   Uputstvo za upotrebu w210 :) EmptyWed May 07 2008, 16:25

snimi digitalcem pa postavi na youtube... Laughing Laughing Laughing
Back to top Go down
http://www.myspace.com/samardzicdarko
dr.benz
Benz Dottore
dr.benz


Posts : 17
Join date : 2008-04-03

Uputstvo za upotrebu w210 :) Empty
PostSubject: Re: Uputstvo za upotrebu w210 :)   Uputstvo za upotrebu w210 :) EmptyWed May 07 2008, 20:54

Stalno stiskanje kickdown-a vise steti menjacu nego motoru!
Back to top Go down
darko
MB lover
MB lover
darko


Posts : 125
Join date : 2008-03-19
Age : 41
Location : Senta

Uputstvo za upotrebu w210 :) Empty
PostSubject: Re: Uputstvo za upotrebu w210 :)   Uputstvo za upotrebu w210 :) EmptyWed May 07 2008, 21:02

jbt, imaš pravo...
Back to top Go down
http://www.myspace.com/samardzicdarko
therkon
MB Beginer
MB Beginer



Posts : 3
Join date : 2008-05-07

Uputstvo za upotrebu w210 :) Empty
PostSubject: Re: Uputstvo za upotrebu w210 :)   Uputstvo za upotrebu w210 :) EmptyMon May 12 2008, 11:48

Kickdown... Hmmmm...

Steti i motoru i menjacu...
Sta radi, prebaci brzinu (ili dve manje) zavisno od obrtaja u tom trenutku...
Zasto.. Da bi povecao broj obrtaja, a svi znamo da pri vecem broju obrtaja brzina brze raste nego na manjim...

Steti i motori i menjacu... Sluzi za preticanje u "malo" rizicnijim trenutcima...
Drugo... Mercedes je to bato... Nije Yugo...

Za 190 2.5 16V... U uputstvu pise da sme da potrosi do servisa (koliko se secam, provericu) i do 2 litra ulja... Sta da vam kazem vise... To dovoljno prica o kakvim je masinama rec.. 123-a jos shljaka zemljaci... Na zejtin, loz ulje... Very Happy
Tako da vam bude jasno...
Vozite i cutite.. Samo zatezite srafove ako vozitedizele straije... lol!
Back to top Go down
Sponsored content





Uputstvo za upotrebu w210 :) Empty
PostSubject: Re: Uputstvo za upotrebu w210 :)   Uputstvo za upotrebu w210 :) Empty

Back to top Go down
 
Uputstvo za upotrebu w210 :)
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Mercedes-Benz :: Forum Free :: Free Time-
Jump to: